VRBA Google Cardboard

Zdravíme,
ak sa pozeráte na túto stránku, znamená to, že držíte v rukách mobilné okuliare VRBA Google Cardboard. Tieto okuliare ponúkajú za pomoci mobilného telefónu najjednoduhší spôsob ako si vyskúšať  virtuálnu realitu. Sú kompatibilné s vačšinou nových smartfónov ktoré majú gyroskop a obrazovku  väčšiu ako 4.7″.

Video návod

Ako na to?

  1. Poskladajte si okuliare a natiahnite gumičku na otváraciu čast aby sa vám telefón nevyšmykol
  2. Stiahnite si applikaciu Cardboard cez Google Play (Android) alebo App Store (Iphone) a spustite ju
  3. Aplikácia Cardboard Vám umožní nastaviť typ cardboardu podľa QR kódu uvedenom nižšie. Nastavenie nájdete v pravom hornom rohu.
  4. Následne si môžete vyskúšať základné možnosti VR cez aplikáciu Cardboard alebo si stiahnuť ľubovoľnú inú VR aplikáciu cez Play, App obchod.
  5. Po spustení každej VR aplikácie sa Vám obrazovka rozdelí na dve časti. V strede bude čiara. Telefón treba vložiť do okuliarov tak aby bola deliaca čiara presne vstrede.
  6. Vačšinu aplikácií budete ovládať pohybom hlavy a tlačidlom na okuliaroch.

Kalibračný QR kód

Odporúčané aplikácie

Pozrite si 360° VR Youtube videá

Stačí otvoriť aplikáciu youtube na vašom telefóne. Nájsť lubovoľné 360° video napríklad hľadajte „360 VR skying“.  Po zapnutí videa kliknite v pravom dolnom rohu na ikonku  cardboard. Obrazovka sa vám rozdelí na dve časti a následne môžete telefón vložiť do okuliarov.

Podrobnejší návod

https://virtualnarealita.eu/mobilna-vr/co-mozem-robit-v-mobilnej-vr/