Čo je VR?

Virtuálna realita je technológia, ktorá vám pomocou okuliarov s displayom vytvorí ilúziu iného sveta. V okuliaroch sa mení obraz podľa pohybu človeka. Zároveň je možné sa pohybovať v priestore a tieto pohyby sú prenášané do virtuálneho prostredia, ktoré môžete kontrolovať pomocou ovládačov. Takto môžete zažiť rôzne virtuálne prehliadky alebo sa zahrať hry, ktoré sú také intuitívne, ako keby ste sa pohybovali v normálnom svete.

Ako to s VR funguje u nás ?

Každý hrací priestor má jedny okuliare na virtuálnu realitu. Ten, kto má okuliare na hlave sa môže voľne pohybovať po hracom priestore 2,5 x 3m a všetky jeho pohyby sú prenášané do virtuálneho sveta. Okuliare si môžete počas prenajatého času voľne striedať.

V ponuke máme široký výber zážitkov od interaktívnych virtuálnych prechádzok, videoklipov až po rôzne hry (akčné, tímovésúťažné, adrenalínové, hudobnépre deti).

Máme odskúšané, že sa nebudete nudiť ani mimo virtuálnej reality. Samotné sledovanie človeka, ktorý je vo VR, je veľmi zábavné, keďže všetko čo hráč vidí je tiež premietané na plátno. To dáva virtuálnej realite sociálny rozmer.

 

VR som neskúšal, počítačové hry sa nehrám

Nevadí. Nemusíte nič vedieť. Všetko vám vysvetlia naši animátori. Väčšina našich návštevníkov nemá s hrami ani s VR žiadne skúsenosti. VR je v ovládaní oveľa intuitívnejšia ako klasické ovládanie PC.  V ponuke máme okrem hier virtuálne prechádzky, kde sa môžete pozrieť na miesta, ktoré by boli inak ťažko dostupné.

Mali ste mobilné VR okuliare a neoslovilo vás to?

Zabudnite na virtuálnu realitu v mobilných telefónoch. Okuliare, ktoré používame sú technologicky oveľa ďalej a ľuďom z nich nebýva vôbec zle tak ako z mobilných zariadení. Mobilné zariadenia sú zatiaľ vhodné iba na sledovanie 360° videa.